Meni Zapri

Kaj je Študentski klub GROŠ?

Študentski klub GROŠ je v 25 letih delovanja povezoval študente in dijake občin Grosuplje, Ivančna Gorica in Dobrepolje. Tekom let je lokalno skupnost razvijalo in gradilo 12 predsednikov, 250+ aktivistov in več kot 5.000 članov. Številni so šele na začetku svojih klubskih let, drugi še bodo stopili na to pot, za mnoge pa je GROŠ dragocen spomin na mladostne dni. Za vse nas pa je ŠK GROŠ kot družina. ❤️

Da vam še bolj približamo delovanja našega kluba, smo za vas odgovorili na par ključnih vprašanj!

KDO SMO?

Študentski klub GROŠ smo mladinska organizacija, ki študentom in dijakom iz občin Grosuplje, Ivančna Gorica in Dobrepolje nudimo obštudijske dejavnosti z namenom povezovanja, ugodnosti in zabave. Naš cilj je nabiranje izkušenj za življenje, informiranje mladih in grajenje lokalne skupnosti.

Naši prostori so stičišče dogajanja za vse študente in dijake v upravni enoti. Prizadevamo si za povezanost in širitev ekipe. Naše delovanje temelji na transparentnosti in dobri energiji. 

Z različnimi projekti pokrivamo številna tematska področja, od športnih in kulturnih dogodkov, zabave, pa vse do izobraževanja in socialnih projektov. Skozi leta smo ustvarili nekaj že tradicionalnih projektov, med drugim smučarske izlete, pub kviz, karting, turnir odbojke, predbožični izlet, deljenje krofov na pustni torek, Glasbeni Atlas, Mixtape @ GROŠ, projekt Groševe mamice in očki, in še in še.

Kako smo urejeni?

Študentski klub GROŠ je v pravnem smislu definiran kot društvo, ki zastopa interese študentov in dijakov v UE Grosuplje. Ustanovni akt društva je statut, ki je na voljo za ogled na spletni strani kluba, enako kot drugi pomembni akti in dokumenti.

Glavni organi ŠK GROŠ so občni zbor, upravni odbor, nadzorni odbor ter disciplinska komisija. Poleg tega pa znotraj kluba deluje še dijaška sekcija. 

Občni zbor: to je najvišji organ ŠK GROŠ, ki ga sestavljajo prav vsi člani kluba s statusom študenta. Praviloma se sestane enkrat na leto, tam pa se obravnavajo najbolj pomembne zadeve, ki se tičejo delovanja kluba – volitve v organe ŠK GROŠ, sprejemanje letnih načrtov in poročil, spremembe statuta, aktov in pravilnikov, itd. 

Upravni odbor: to je vodstveni organ kluba, ki je zadolžen za upravljanje, vodenje, finančno ter vsebinsko usmerjanje dejavnosti ŠK GROŠ. Sestavlja ga od sedem do deset članov: predsednik, podpredsednik, blagajnik, sekretar, vodja projektov, mentor dijaške sekcije, vodja odnosov z javnostjo ter trije člani. Člane UO se izvoli vsako leto na rednih volitvah ŠK GROŠ. 

Nadzorni odbor: ta organ kluba je zadolžen za spremljanje dela organov ŠK GROŠ in interni nadzor nad rednim finančnim delovanjem kluba. Sestavljajo ga praviloma bolj izkušeni člani kluba, ki dobro poznajo delovanje in vizijo ŠK GROŠ. 

Disciplinska komisija: ta organ kluba je zadolžen za vodenje disciplinskih postopokov ter izrekanje disciplinskih ukrepov v skladu z disciplinskim pravilnikom. Člani komisije spremljajo vso delo, ki se opravlja v društvu.

Dijaška sekcija: dijaško sekcijo sestavljajo člani ŠK GROŠ s statusom dijaka. Namen dijaške sekcije je prenos znanja na bodoče študente, ki lahko v prihodnosti postanejo člani vodstva in aktivno oblikujejo delovanje ŠK GROŠ. Glavna naloga je organizacija dogodkov in druženj.

GROŠ in Osrednja regija

Študentski klub GROŠ je eden izmed 58 študentskih klubov, ki se kot člani Zveze ŠKIS združujejo v posamezne regije. To so 02, 03, Gorenjska regija, Dolenjska regija, Primorska regija in Osrednja regija. 

ŠK GROŠ priprada Osrednji regiji, kamor spadajo še Klub vrhniških študentov, Klub logaških študentov, Klub litijskih in šmarskih študentov, Notranjski študentski klub, Študentski klub Kamnik, Klub medvoških študentov in Klub zasavskih študentov – ŠKLAB. Vsak od osmih klubov ima za seboj dolgo tradicijo delovanja v lokalni skupnosti, zastopanje študentov in dijakov ter organiziranja dejavnosti za mlade v svoji upravni enoti. Združuje nas predvsem prijateljstvo, saj smo več kot le klubovci, smo družina. 

Vsak od naštetih klubov ima svojega svetnika, ki jih zastopa na sejah sveta ŠOLS, sejah sveta ŠKIS ter skupščinah ŠOS. Svetniki in predsedniki klubov pa se tudi redno srečujejo na sejah Osrednje regije, kjer se obveščamo o dogajanju na področju lastnih klubov, kot tudi splošnega študentskega organiziranja. Seveda pa je bistvo regije izmenjevanje dobrih praks, medklubsko sodelovanje in druženje.

Vsako leto se izvede tudi regijski delovni vikend, kjer se zberejo aktivisti vseh klubov Osrednje regije. Tam potekajo izobraževanja in delavnice, v ospredju pa vedno ostaja zabava ter sklepanje novih prijateljstev. Za uspešno delovanje regij so zadolženi člani Varnostnega Sveta, kot vodje regij. Vsaka regija izvoli svojega predstavnika, ki je v preteklih 4 letih na mestu vodje Osrednje regije bil aktivist ŠK GROŠ.

Skip to content